Neden Organik Solucan Gübresi

Son yıllarda bilinçsizce yapılan kimyasal gübrelemeler ve ilaçlamalar topraktaki solucanları öldürdü ve toprağın tarıma elverişli doğal yapısını da bozdu. Toprağa ihtiyaç duyduğu materyalleri yeniden kazandırmak ve bunu kalıcı hale getirmek için organik bir gübre olan Solucan Gübresini tercih ediniz. Sizler için birkaç madde özelliklerini listeledik.

 • Verim Artışı Sağlar
  İçerisin büyük oranda barındırdığı organik maddelerle beraber belli oranlarda toprağın ihtiyaç duyduğu materyalleri de barındıran organik solucan gübresi ektiğiniz ürünlerinizde %70`e varan verim artışı sağlar.

 • Zengin İçerikli
  Organik Solucan Gübresi zengin içeriğinde yüksek oranda organik maddeler barındırmakla beraber; hümik – fulvik asit, pH dengeleyici, nem, azot, potasyum, fosfor, kadmiyum, bakır, nikel, kurşun, çinko, krom gibi materyallerde barındırır.

 • Organik
  Solucan gübresi organiktir ve organik tarıma uygundur. Çiftçilerimiz organik tarım yapmak istediklerinde, ürünlerinin kalitesini ve toprak kalitesini artırmak istediklerinde organik solucan gübresi kullanmaları gerekmektedir.

 • Gerçek Koku, Gerçek Tat
  Sebze ve meyveleriniz özlenen kokusu ve tatlarına yeniden kavuşacaktır. İçeriğinde bulunan organik maddeler ve materyaller sayesinde toprağın ve ekinin ihtiyaç duyduğu besinleri karşılar ve sağlıklı, kokulu ve gerçek tadında ürünler elde edersiniz.

 • %40`a Varan Su Tasarrufu
  Solucan gübresi, mikro baraj gibi işlev görür ve higroskopik ve yer çekimsel suları depolar. Toprağın su tutma kapasitesinin artması, su stabilazsyonunu sağlar. Solucanların bağırsaklarında yaşayan bakterilerin ürettikleri polisakkarit sakızlar sayesinde toprağa su girişi kolaylaşır ve toprağın sertleşmesi önlenir. Toprağın su tutma kapasitesinin artması, toprak erozyonunu önler ve toprağın verimliliğini arttırır.

 • Kokusuzdur
  Hastalık yapıcı mikro florlar, parazit yumurtaları, ot tohumları ve ağır metaller içermez. Solucan gübresi (Vermicompost) özel solucan dışkısıdır. Görünüş olarak siyah toprağa benzer ve kokusu yoktur. Solucan gübresi, çevreci temiz bir tarımsal üretimdir. Solucan gübresi, mikro florlar ve özel solucanların organik maddeleri humik maddelere dönüştürme işlemi sonucu çıkan üründür.

 • Toprak Özelliklidir
  Solucan gübresi içerdiği materyaller sayesinde toprak özelliği de gösterir. Bu yüzden herhangi bir yerde topraksız olarak sadece solucan gübresiyle ekeceğiniz tohum filizlenip ürün verecektir. Örneğin; saksınızı sadece solucan gübresi doldurarak bitkinizi en doğal şekilde büyütebilirsiniz. Elbette toprak ile karıştırarak ta kullanılabilir.

 • Fazlası Ürünü Yakmaz
  Kimyasal gübrelerin aksine solucan gübresini istediğiniz kadar kullanabilirsiniz, organiktir ve toprak özelliklidir. Ürününüzü kesinlikle yakmaz. Hatta topraksız olarak sadece gübre içinde bile ekim yapabilirsiniz. Ancak bilirsiniz ki; bu ekonomik açıdan uygun değildir. Asıl olan yeterli miktarda bitki köküne temas edecek şekilde veya tohumu içine gömecek şekilde kullanmanız en ideal yöntem olacaktır.

 • Tarlanızı, Toprağınızı Teniler. Otlanma Asla Yapmaz
  Çiftçilerimiz, ürüne göre değişkenlik göstermekle beraber, ortalama olarak dekarına 1 ton katı solucan gübresini düzenli olarak kullanarak birkaç yıl (3-5 yıl) içerisinde doğal organik bir tarlaya sahip olacaklardır. Organik katı solucan gübresi ilk etapta sıvı solucan gübresine göre daha maliyetli görünebilir ancak uzun vadede verimsizleşmiş tarlayı verimli hale getirerek uzun yıllar faydalanmanızı sağlar. Ayrıca içerisinde asla ot tohumu ve zararlı mikroorganizmalar içermez. Bu yüzden zaman içerisinde tarlanızdaki otlanmada ciddi azalışlar görülecektir.

 • Tüm Ürünlerde Kullanılır
  Ne ekerseniz ekin tüm ürünlerde organik solucan gübresini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bitkinin ihtiyaç duyduğu besinleri içerdiğinden dolayı her türlü bitkiyi olumlu yönde etkilemektedir.

 • Organik Solucan Gübresi Kimyasal Bir İlaç Değildir
  Organik solucan gübresi, ekilen bitkinin tohumundan büyüyünceye kadar olan tüm süreçlerinde onun ihtiyaç duyduğu faydalı içerikler barındıran organik bir gübredir. İçerisinde barındırdığı milyarlarca faydalı mikroorganizmalar sayesinde topraktaki zararlı mikroorganizmalarla da mücadele eder. Ancak asla kimyasal bir ilaç amacıyla kullanılmamalıdır. Toprağınızı yıllar içerisinde organikleştirerek verimli hale getirdiğinizde zamanla kimyasal kullanımlarınızda ciddi azalış olacaktır.

  Siz de toprağınızı ve ektiğiniz ürünü seviyorsanız mutlaka bizimle irtibata geçin. Gözümle görmeden inanmam diyenlerdenseniz deneme amaçlı küçük bir alım yaparak tarla veya bahçenizin bir kısmında deneme yapabilirsiniz. Yukarıda yazdığımız olumlu sonuçları gördüğünüzde her ekimlerinizde mutlaka organik solucan gübresi kullanacaksınız.


COPYRIGHT © 2018 - ORCASOL SOLUCAN GÜBRESİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
min solutions